خطاهای متداول المنتور و نحوه رفع مشکل

خطاهای المنتور

المنتور دارای یک پشتیبانی قوی برای رفع مشکلات و باگ های افزونه دارا می باشد. پس بسیار نادر است که با یک خطا مواجه شوید. با وجود همه این ها ممکن است با خطایی مواجه شوید که باید سریعا حل شود.

در این مقاله، قصد راهنمایی به حل رایج ترین خطاهای المنتور را داریم.

خطاهای متداول در المنتور

خطای پیدا نشدن ناحیه محتوایی

“متاسفیم! ناحیه محتوایی در برگه شما یافت نشد.به منظور عملکرد صحیح المنتور، می بایست تابع the_content را در پوسته برگه خود فراخوانی کنید.”

“the_content” چیست و چرا اهمیت دارد؟

عملکرد the_content تابعی از وردپرس است که محتوا را از قسمت Backend گرفته و آن را روی صفحه نمایش می دهد. المنتور محتوای صفحه را محتوای طراحی شده جایگزین می کند. اگر المنتور قادر به فراخوانی تابع نباشد ، صفحه ساز نمی تواند کار کند.

نحوه رفع مشکل ؟

 • روش 1 : ساده ترین راه جابه جایی به قالب دیگری است. یکی از سازگار ترین قالب های با صفحه ساز المنتور، قالب Hello Elementor می باشد.
 • روش 2: اگر قصد مهاجرت به قالب دیگری را ندارید، می توانید این روش را انتخاب کنید. با افزونه کد <?php the_content(); ?> ، عملکرد تابع the_content را به الگوی صفحه اضافه کنید.

صفحه سفید در المنتور

اگر هنگام کار با المنتور با صفحه سفید مواجه می شوید، ممکن است به دلیل کمبود حافظه باشد. پیش نیاز های استفاده از صفحه ساز المنتور را می توانید بررسی کنید.

نحوه رفع مشکل ؟

 • روش 1 : با شرکت هاستینگ خود تماس بگیرید و درخواست افزایش حافظه WP رو ارسال کنید.
 • روش 2 : اگر روش 1 رو انجام نداده اید میتوانید از روش عیب یابی استفاده کنید.به پیشخوان وردپر رفته و از تب المنتور، تنظیمات را کلیک کنیدو در تب پیشرفته گزینه تغییر روش بارگذاری ویرایشگر را تغییر داده و بررسی کنید مشکل رفع شده یا خیر.

 

خطاهای المنتور

 

 • روش 3 : افزونه های جانبی المنتور و یا دیگر افزونه ها را غیر فعال کنید.

صفحه خاکستری هنگام ویرایش با المنتور

اگر در هنگام ویرایش با صفحه خاکستری مواجه شدید، ممکن از مشکل در تداخل با افزونه ای دیگری باید.

نحوه رفع مشکل ؟

 • روش 1 : برای رفع این مشکل می توان افزونه ها را تک تک غیر فعال کرد ( به جز المنتور و المنتور پرو ) و افزونه مخرب رو شناسایی کرد. میتوانید فقط افزونه جانبی المنتور را غیر فعال کنید.
 • روش 2 : حتی این مشکل می تواند از سمت مرورگر شما باشد. با یک مرورگر دیگر و یا در حالت خصوصی مرورگر ویرایش با المنتور را بررسی کنید.

مشاهده نشدن تغییرات در المنتور

تغییرات در پیش نمیاش و هنگام طراحی زنده قابل مشاهده است ولی بعد ذخیره برگه تغییری اتفاق نمی افتد.

نحوه رفع مشکل ؟

 • روش 1 : به پیشخوان وردپرس رفته، تب المنتور – ابزار ها و گزینه تولید مجدد CSS را کلیک کنید. سپس کش مرورگر و هاست را خالی کنید.
 • روش 2 : اگر از افزونه های مدیریت کش استفاده می کنید، کش را خالی کنید.
 • روش 3 : این خطا ممکن هست به سطح دسترسی فایل های CSS ساخته شده در هاست بازگردد.سطح دسترسی این فایل ها در مسیر upload/elementor/css باید با سطح 0644 ذخیره شوند. اگر چیزی غیر از این سطح باشد، باید به صورت دستی ویرایش کنید.

خطای 500 در هنگام استفاده از المنتور

دریافت خطای 500 از المنتور به سرور برمیگردد. اگر در هنگام استفاده از المنتور خطای 500 را دریافت می کنید، باید لاگ سرور یا هاست را بررسی کنید.

نحوه رفع مشکل ؟

 • روش 1 : بیشترین دلیل اتفاق افتادن این خطا، محدودیت حافظه می باشد. طبق پیش نیاز های المنتور، حافظه باید حداقل 128 مگابایت باشد. با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید محدودیت حافظه PHP را افزایش دهند.
 • روش 2 : تمامی افزونه ها را غیر فعال کنید. ( به جز المنتور و المنتور پرو )، تمامی افزونه های جانبی المنتور را غیر فعال کنید تا افزونه مخرب را پیدا کنید.

 

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید

13 + چهارده =

امتیاز دهید

خطاهای متداول المنتور و نحوه رفع مشکل
5 (100%) 3 votes
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest

آخرین محصولات

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید