آموزش فیلتر کردن نوشته ها با استفاده از افزونه JetSmartFilter

Share

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
فیلتر نوشته های وردپرس

یکی از مشکلاتی که می توان در استفاده از ویجت پست های المنتور گرفت، نداشتن قابلیت فیلتر کردن نوشته ها توسط کاربر، بر اساس دسته بندی یا برچسب می باشد.

در این آموزش قصد داریم تا با استفاده از افزونه المنتور پرو و افزونه JetSmartFilter دکمه فیلتر کردن نوشته های وبلاگ بر اساس دسته بندی را اضافه کنیم.

فیلتر کردن نوشته ها در المنتور

برای شروع، ابتدا باید یک فیلتر برای دسته بندی نوشته ها ایجاد کنیم. از پیشخوان وردپرس، گزینه فیلترهوشمند را زده و یک فلیتر جدید اضافه کنید.

فیلتر نوشته ها در المنتور

در مرحله بعد، برای  لیبل فیلتر یک نام بنویسید و در بخش نوع فیلتر، از بین گزینه ها لیست چک باکس را انتخاب کنید. در این جا می توانید از گزینه های دیگر فیلتر مانند انتخاب، جستجو، دکمه رادیویی و … برای فیلتر بر اساس دسته بندی استفاده کنید.

در فیلد منبع داده، گزینه طبقه بندی را انتخاب کنید. همچنین فیلد رده بندی را روی گزینه دسته ها قرار داده و فیلتر را منتشر کنید.

فیلتر نوشته ها در المنتور

اضافه کردن فیلتر در المنتور

بعد از اینکه فیلتر را ایجاد کردیم حالا باید از ویجت های فیلتر هوشمند افزونه JetSmartFilter در صفحه مورد نظر استفاده کنیم. به ویرایشگر المنتور رفته و ویجت چک باکس را انتخاب کنید.

فقط باید توجه کنید اگر در هنگام ایجاد فیلتر، نوع فیلتر را روی هر گزینه ای که قرار دادید باید ویجت همان نوع فیلتر را در صفحه قرار دهید.

برای مثال ما در این آموزش، از فیلد لیست چک باکس استفاده کرده ایم پس در ویرایشگر المنتور هم ازویجت فیلتر چک باکس استفاده می کنیم.

بعد از قرار دادن ویجت فیلتر در صفحه، نام فیلتری که ایجاد کرده اید را پیدا و انتخاب کنید.

فیلتر نوشته ها در المنتور

در ادامه، گزینه دوم یعنی “این فیلتر برای” توجه کنید اگر از ویجت پست های آرشیو استفاده کرده اید باید روی گزینه اول یعنی Elementor Pro Archive استفاده کنید و اگر از ویجت پست ها استفاده کرده اید باید از گزینه Elementor Pro Posts استفاده کنید.

فیلتر نوشته ها در المنتور

خب ما در اینجا از ویجت پست ها استفاده کرده ایم و روی گزینه Elementor Pro Posts قرار می دهیم. بعد از انتخاب این گزینه، افزونه به ما یک کوئری برای متصل کردن فیلتر به پست ها می دهد.

فیلتر نوشته ها در المنتور

 

حالا روی ویجت پست ها کلیک کرده و در تب کوئری عبارت jet-smart-filters را دقیقا بدون هیچ تغییری در فیلد ID کوئری قرار دهید.

فیلتر نوشته ها در المنتور

پیش نمایش فیلتر در سایت

بعد از اضافه کردن کوئری، میتوانید استایل فیلتر را ویرایش کرده و برگه را برزورسانی کنید سپس به صفحه سایت رفته و فیلتر نوشته ها را مشاهده کنید.

فیلتر نوشته ها در المنتور

خب در این آموزش ساده دیدیم که چطور با استفاده از افزونه جانبی JetSmartFilter و المنتور پرو توانستیم نوشته ها را بر اساس دسته بندی وبلاگ، فیلتر کنیم. تجربه خودتون رو در استفاده از این آموزش در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید

2 × دو =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید
سایت پرسش و پاسخ المنتور فارسی وارد شوید
+