فراخوانی فونت های فارسی از سرویس CDN اختصاصی المنتور فارسی یعنی چه؟

باسلام و عرض ادب

احتراما برای آشنایی دوستان بفرمایید:  فراخوانی فونت های فارسی از سرویس CDN اختصاصی المنتور فارسی یعنی چه؟ آیا این به معنی وابستگی دائم المنتورفارسی  به این سرویس است؟ یا اینکه فونتها به طور مستقل و ودائم روی هاست مشتری نصب خواهند شد؟

المنتور باز سوال شده در ۱۷ آذر ۱۳۹۸ در المنتور فارسی.
افزودن نظر
7 پاسخ(ها)

با سلام

فونت ها به صورت دائمی از طریق سرویس CDN فراخوانی میشه.

به دلیل اینکه تعداد فونت ها زیاده امکان قرار دادن فایل فونت ها درون بسته فارسی ساز نیست. همچنین به درخواست سایت فونت ایران، اجازه قرار دادن فونت ها رو درون بسته فارسی ساز نداریم.

فونت ها مستقل روی هاست نصب نمیشه.

کارشناس المنتور پاسخ داده شده در ۱۷ آذر ۱۳۹۸.
افزودن نظر

کاش این توضیح تکمیلی را در ذیل محصول فارسی ساز ذکر میکردید. پس عملا با قطع سرویس مذکور(به هر علت) فونت فارسی تنظیم شده روی پروژه لود نخواهد شد! این فاجعه است!

المنتور باز پاسخ داده شده در ۱۹ آذر ۱۳۹۸.
افزودن نظر

در زیر محصول توضیح داده شده که فونت ها از CDN فراخوانی میشن که مشخصا با حذف افزونه المنتور فارسی، دیگر از سرویس فونت ها در المنتور نمی شود استفاده کرد. یا باید دستی آپلود کنید و یا از قالب تون به ارث ببره.

همچنین سرویس CDN در چندین سرور مانند Cloudflare، مخرن خصوصی Github و .. نگه داری میشه که نگرانی بابت لود نشدن یا قطع سرویس و … نمی باشد.

کارشناس المنتور پاسخ داده شده در ۱۹ آذر ۱۳۹۸.
افزودن نظر

باسلام

به نظر میرسد منع قانونی برای افزودن مستقیم فونتهای خریداری شده توسط شما از فونت ایران  به فارسی ساز وجود ندارد. هم اکنون قالبهای وردپرس در مارکتهای معتبر مثل ژاکت به همراه ده ها فونت با لایسنس به فروش میرسند و مورد تایید فونت ایران هستند. محصول شما(فارسی ساز المنتور) نیز بعنوان یک نرم افزار تلقی شده و همچون قالب فلت سام در ژاکت میتواند به همرا ده ها فونت فارسی اورژینال به کاربران عرضه شود. من این قالب را به همراه 17 فونت اورژینال(لیست زیر) دریافت کردم که مرتب آپدیت شده و به تعداد فونتها افزوده میشود. حتما سری به صفحه این محصول بزنید تا مسئله برای شما روشن شود.

  1. ساحل

 

  1. وزیر

 

  1. شبنم

 

  1. صمیم

 

  1. گندم

 

  1. تنها

 

  1. پرستو

 

  1. دیروز

 

  1. ایران سنس به ارزش 113.000 تومان مشاهده وضعیت لایسنس

 

  1. ایران سنس با اعداد فارسی

 

  1. ایران یکان به ارزش 113.000 تومان مشاهده وضعیت لایسنس

 

  1. ایران یکان با اعداد فارسی

 

  1. ایران شارپ  به ارزش 113.000 تومان مشاهده وضعیت لایسنس

 

  1. ایران سنس دست‌نویس به ارزش 113.000 تومان مشاهده وضعیت لایسنس

 

  1. انجمن به ارزش 130.000 تومان مشاهده وضعیت لایسنس

 

  1. دانا به ارزش 288.000 تومان مشاهده وضعیت لایسنس جدید!

 

  1. دانا با اعداد فارسی

 

 

المنتور باز پاسخ داده شده در ۲۰ آذر ۱۳۹۸.
افزودن نظر

اگر سری به صفحه محصول یعنی فارسی ساز المنتور بزنید، متوجه میشید که در نسخه پولی 10  فونت فارسی اضافه شده که تمامی فونت ها دارای لایسنس هستند و لایسنس هم داخل سایت برای مشاهد قرار گرفته.

نسخه رایگان فقط دارای 3 فونت هست. 
همچنین برای دریافت لایسنس و نسخه رایگان ایران یکان مستقیما با جناب آقای ابراهیمی مدیر فونت ایران صحبت کردم و تمامی موارد به صورت قانونی انجام شده است.

کارشناس المنتور پاسخ داده شده در ۲۰ آذر ۱۳۹۸.
افزودن نظر

باسلام مجدد

ظاهرا متوجه منظور بنده نشدید. اشاره بنده به محصول قالب فلت سام ژاکت به جهت قطع وابستگی فارسی ساز شما به CDN بود! البته شما لایسنس چند فونت را گرفتید، اما روی  CDN ، نه روی نرم افزار! سعی کنید ترتیبی بدهید که همانند سایر محصولات وردپرس که حاوی فونت ایرانی بدون وابستگی به CDN  هستند عمل کنید. همین!

المنتور باز پاسخ داده شده در ۲۰ آذر ۱۳۹۸.
افزودن نظر

درسته.

مشکلی که هست حجم افزونه از 700 کیلوبایت به 7 مگابایت افزایش پیدا می کنه ولی حتما ترتیبی اعمال میشه که این مورد و نگرانی شما رفع شه.

ممنون از اینکه نظرتون رو در میان گذاشتید.

کارشناس المنتور پاسخ داده شده در ۲۰ آذر ۱۳۹۸.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ظوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید